З 1-го серпня 2016 року експерти пророкували масове ввезення авто в Україну – адже це дата набрання чинності закону про зниження ставок акцизного збору на бувші у використанні легкові автомобілі. Збулося їх пророцтво? Думаю, кожен читач подумки вже відповів на це риторичне питання.
Тим не менше, певна користь від змін є, хоча і не для всіх. Давайте розбиратися, що змінилося в законі про розмитнення авто, а що залишилося незмінним.
Позитивні зміни у процедурі розмитнення
До 31 грудня 2018-го року буде діяти закон «Перехідні положення Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів», згідно з яким акцизи подешевшали в рази.
Так, за максимально низькими цінами можна розмитнити легковика з об’ємом циліндра двигуна 1-1,5 л, а мінімальним – мотори об’ємом більше 3-х літрів. Зрозуміло, в новому законі прописано ряд обмежень і уточнень, тому знижена вартість розмитнення доступна не для всіх.
У 2015-му році законодавство України у сфері митних відносин зазнало кількох корисних змін.
Так, Верховна Рада скасувала деякі додаткові податки:
– імпортний збір від оціночної вартості автомобіля. Для юридичних осіб він становив 5%, для фізичних – 10%;
– спецмито. Воно поширювалося на авто з бензиновими двигунами об’ємом 1-1,5 і 1,5-2,2 літра;
– ввізне мито на електрокари. Воно становило 10% від вартості електроавтомобіля.
Важливо: для легалізації пригнаного з-за кордону авто необхідно пройти митне оформлення, а також сплатити податки: ввізне мито, акцизний збір і ПДВ. Тільки після цього до машини не буде претензій з боку правоохоронних органів.
Безмитне ввезення авто в Україну: наскільки це реально?
Незважаючи на зниження акцизних ставок та нейтралізацію деяких податків, наші громадяни прагнуть ухилитися від сплати необхідних зборів усіма можливими способами. Єдиний, і то не зовсім законний спосіб пригнати машину без розмитнення – це дотримуватися умов Стамбульської конвенції, до якої Україна теж приєдналася.
Згідно їй, комерційні автомобілі з іноземними номерами можуть перебувати на території нашої країни до року без сплати податків. Проте це вважається тимчасовим ввезенням транспортного засобу, а отже вам доведеться періодично залишати територію держави і відчувати страх за свій автомобіль. Більш детально про правила тимчасового ввезення автомобіля згідно Стамбульської конвенції я розповім вам в моїх наступних статтях.
Таким чином, легальне ввезення авто в Україну без розмитнення залишається поки що мрією, а всі напівзаконні способи не дають ніяких гарантій.
Сподобалась стаття? Поділіться в соцмережах!