Screenshot_1

Можливо, що в процесі митного оформлення Вам неправильно порахували суми мит на митниці? На практиці це буває, причому нерідко. У цьому випадку ваша 100-відсоткова впевненість у власних розрахунках не допоможе скасувати коригування митної вартості, якщо співробітники митниці знайдуть для цього причини.

Проте ви можете спробувати повернути надміру сплачені платежі, якщо зможете достукатися до ДФС через суд в тому числі.

Які дії припускають повернення митних платежів?

  1. Збираєте документи, які підтверджують правомірність вказаної вартості ваших товарів.

Screenshot_2Перелік необхідних документів міститься в ч. 2 ст. 53 Митного кодексу України. Їх потрібно подати органу доходів і зборів. Будьте готові до того, що митниця знайде в документах якісь неточності і зажадає від вас повний їх список: декларацію, контракт, інвойс, платіжні та страхові папери та ін. Так що заздалегідь підготуйте їх. У разі, якщо митницю не задовільнить пакет ваших документів і все таки рішення про коригування (підняття) митної вартості товару буде прийнято, ви можете оскаржити його в суді. Однак, для того, щоб забрати свій товар з митниці, вам доведеться сплатити митні податки з урахуванням коригування вартості. Тільки таким чином ви зможете отримати свій товар.

  1. Звертаєтеся до суду з питання коригування.

Навіть якщо поданий повний пакет документів згідно ст.53 Митного кодексу це не гарантує прийняття митницею вашої вартості товарів. Вердикт простий: подані документи не підтверджують обраний вами метод розрахунку митної вартості товарів. Всього їх існує шість: перший-ціна контракту, митниця же буде застосовувати метод 2г (шостий) -на основі додавання вартості, тобто збільшувати вартість товару відповідно до своєї бази даних ввезених раніше товарів. Відповідно, зі збільшенням вартості виростуть і митні податки. Протягом 80 днів ви можете подати в митницю додаткові документи для підтвердження вартості. Далі два сценарії: або митниця скасує своє рішення про коригування вартості або дасть відмову у визнанні заявленої вами митної вартості. Тепер або змиритися або звертатися до суду. Якщо не лякає судова тяганина, і ви впевнені в своїй правоті, з повним пакетом документів звертаєтеся до суду з позовом про неправомірне завищення вартості товарів. Пам’ятайте, що існує термін позовної давності – 6 місяців.

  1. Повторно прямуєте до органу доходів і зборів.

Якщо виграли суд, подавайте заяву про повернення суми надміру сплачених податків в ГФС. Обов’язково вкажіть в ньому:

Screenshot_3– код ЄДРПОУ;
– реєстраційний номер облікової картки;
– банківські реквізити;
– причину повернення платежів;
– номер постанови суду.

Заяву потрібно доповнити копією рішення суду, оригіналом митної декларації з помилковими платежами, копією акту звірки залишків сум передоплати на рахунку митного органу. Ваш пакет документів розглянуть протягом 20-ти днів. Швидше за все далі піде позов митниці у вищу судову інстанцію.

  1. Ведете судові баталії з органом доходів і зборів.

Якщо знову зіткнетеся з перешкодами з боку ДФС, можна звинуватити їх в бездіяльності. В такому випадку перелік документів для подачі позову повинен включати копію заяви в митний орган про повернення надміру сплачених платежів і копію відмови.

Чому все так складно?

Митниця знайде сто причин, щоб не віддавати платнику його гроші. Навіть з рішенням суду про скасування коригування митної вартості імпортера очікує замкнуте коло: не повертають гроші, направляють позов з апеляції і так по колу.

Щоб не програти в цьому «змаганні», звертайтеся до митного брокера. Я надам в митницю безапеляційні аргументи для успішного митного оформлення Ваших товарів.

Довірте мені митне оформлення свого вантажу і займайтеся зовнішньоекономічною діяльністю без проблем!


Сподобалась стаття? Поділиться у соцмережах!