Першого серпня 2016 року вступив в силу новий закон про розмитнення авто. Імпорт автомобілів в Україну подешевшав, але став складніше. Обмеження на ввезення транспортного засобу посилилися, змінився порядок купівлі та перепродажу ТЗ.

Бажаєте дізнатися нові правила ввезення авто в Україну?

Зниження акцизів на б/у автомобілі заощадить тисячі євро на одному авто

Згідно із законом №1389 акцизи на імпорт уживаних авто знизилися:

– Двигун до 1 тисячі см3 – з 1.09 євро до 0.102 євро за «куб»;

– Двигун до 1.5 тисяч см3 – з 1.367 євро до 0.063 євро за «куб»;

– Двигун від 1.5 до 3 тисяч см3 – з 1.923-2.44 євро до 0.267 євро за «куб»;

– Двигун 3+ тисяч см3 – з 3.3-4.9 євро до 2.209 євро за «куб».

Купівля малолітражних автомобілів стала вигідніше майже в 10-15 разів. Наприклад: ставка акцизного податку на ТЗ з двигуном 1.6 літрів зараз становить близько 427 євро, а до ухвалення нових правил дорівнювала мінімум 3076 євро!

Ви можете використовувати калькулятор розмитнення, щоб дізнатися приблизний розмір митних платежів при ввезенні. Точні дані з урахуванням нового закону може дати митний брокер. Наприклад, коли я прораховую витрати клієнта, то враховую дату випуску ТЗ, його тип і вартість за кордоном, тип та об’єм двигуна, беру до уваги зміни в законі. Такий підхід прискорює митне оформлення та запобігає можливі проблеми.

Нові правила ввезення авто

Крім зниження акцизної ставки на імпорт автомобілів, закон №1389 зробив порядок імпорту та подальшого перепродажу транспортного засобу суворіше. Нові правила ввезення:

  1. Зменшена акцизна ставка діє на автомобіль не старше 1 січня 2010 року. Більш «доросле» ТС оподатковується платежами як колись, за повною ставкою.
  2. Закон не поширюється на машини, які не відповідають екостандарту Євро-5 і забороняє імпорт авто з держав-агресорів.
  3. Одна людина може купити одну машину в рік і продати її лише через рік після придбання.
  4. При продажу раніше терміну власник ТЗ сплачує різницю між зниженими і стандартних акцизом.

Новий закон на ввезення авто з Європи та інших регіонів діє до 31 грудня 2018 року. Мета проекту – розвиток українського авторинку за рахунок більшої кількості імпортних б/у авто. За даними експертів, в 2016 первинні продажу уживаних машин зростуть на 20 000 штук при середньому віці ТЗ до 8 років, а бюджет поповниться на 900 млн гривень.

Резюме

Хороша новина: завдяки закону про зниження акцизу на імпорт б/у авто, ставка на ввезення уживаних машин знизилася в 2-20 разів.

Погана новина: держава посилила контроль за порядком ввезення транспортних засобів. Тепер не можна імпортувати авто з країн-агресорів, а одній людині можна купувати одну машину в рік і продавати її тільки через рік після покупки, інакше пільговий акциз не діє.

Хочете отримувати з митниці лише хороші новини? Звертайтеся!


Сподобалася стаття? Поділиться у соцмережах!

Leave a Reply