У надії заощадити на покупці європейського б/в автомобіля, люди шукають різні лазівки в законі, щоб не проходити митне оформлення та інші етапи легалізації машини.

Єдиний шанс більш-менш законно провезти авто на територію нашої країни і не сплачувати мита – це слідувати Стамбульській Конвенції. Принаймні так думають наші заповзятливі співгромадяни. Давайте розбиратися, чи справді так легко пригнати машину з європейськими номерами.

Про що говорить Стамбульський договір?

Ця конвенція дозволяє тимчасове ввезення авто в Україну на 1 рік. Однак такий привілей доступний тільки для іноземців, які вирушають в Україну по роботі. Отже, можна ввозити тільки авто комерційного призначення.

Митне законодавство України пояснює, що таке комерційний автомобіль. Це транспортний засіб, який використовується для платних або безкоштовних перевезень людей, товарів у промислових або комерційних цілях. Виходить, що машина повинна бути зареєстрована на європейському підприємстві. Але і ця проблема не зупиняє спритних ділків.

Які ризики?

В інтернеті можна знайти фірми, які пропонують авто з Європи без розмитнення в Україні. На ділі ця схема виглядає так: вам приганяють машину з документами, які підтверджують її комерційне призначення, а ви раз на рік повинні їздити в країну, звідки ваш автомобіль доставлений. Або ви їдете нібито до роботодавця і самостійно приганяєте машину під виглядом співробітника іноземної компанії. Вам видадуть акт приймання-передачі авто, присвоять код як працюючому працівнику, видадуть шляховий лист. Вже відчуваєте побоювання?

Хоча ділки і обіцяють забезпечувати своїх клієнтів усіма необхідними документами, машина все одно не буде вашою. Вона – власність фірми, з якою ви уклали такий собі «трудовий договір». І якщо компанія закриється, автомобіль знімуть з реєстрації, звертатися за продовженням трудового договору та іншими паперами вам буде ні до кого.

Отже, ви зважилися на покупку авто за Стамбульським договором. Що ж вас може очікувати?

3 сценарія розвитку подій на митниці:

1. Автомобіль пропустять без проблем. Щоб це сталося, ви повинні бути рідкісним щасливчиком, оскільки співробітники митниці прекрасно знають про схему перевезення авто для особистого користування під прикриттям Стамбульської Конвенції тимчасового ввезення. Тому вони з великою ймовірністю вам відмовлять.

2. Машину пропустять на 3-5 днів. Митниця має право встановлювати терміни перебування транспортного засобу на території України. Машинам, за кермом яких перебувають іноземці, митники дозволяють перебувати в нашій країні до 1-го року. А от транспорт, який пригнаний українцями, може розраховувати лише на 3-5 днів законного перебування в нашій країні, в крайньому випадку – 7-10.

3. Авто залишається на нейтральній території, а ви повертаєтеся додому з спустошеним гаманцем і «на своїх двох». Це відбувається, якщо компанія закривається або машину знімають з обліку в країні реєстрації. В результаті виправити що-небудь або довести своє право власності – неможливо. Тобто кожен раз при перетині кордону ви будете відчувати неминучий стрес від очікування рішення митниці, чи може бути повернений автомобіль в Україну.

Навіть якщо машину з європейськими номерами пропустять на цілий рік, вона буде під наглядом поліції. Співробітники правоохоронних органів мають право зупинити іноземний автомобіль, поцікавитися документами і викликати митника.

Хто знає, як розгорнуться події в цьому випадку. Краще не ризикувати, а легально придбати машину і скористатися послугами митного брокера. Я гарантую, що зроблю все як треба, а в разі потреби зможу відстояти ваші права перед митниками.


Сподобалась стаття? Поділіться у соцмережах!