Для вигідної міжнародної торгівлі замовник повинен вчасно оплачувати продукцію. Якщо ви хочете уникнути непорозуміння між контрагентами, затримок оплати, штрафів, боргів, дотримуйтесь встановленого механізму розрахунків.

Наскільки це складно? Як підготувати все самостійно? З цієї статті ви дізнаєтеся про способи оплати за зовнішньоекономічними операціями та їх особливості.

Форми розрахунків ЗЕД

Почнемо з простого: при міжнародній торгівлі використовуються кілька видів оплат. Суб’єкти ЗЕД зобов’язані розуміти різницю.

  1. Акредитив. Форма розрахунку найпоширеніша, оскільки гарантує суб’єктам своєчасну оплату та виконання умов контрактів.
  2. Аванс – оплата продукції або послуг до надходження (виконання роботи) до замовника. Перераховується повністю при кінцевому розрахунку за товари/послуги або частинами.
  1. У кредит. Є два види: фінансовий та товарний. Фінансова позика – грошова позика імпортеру на оплату продукції. Товарна форма кредиту – покупцеві відстрочується виплата за товар. Можна оформити товарний кредит з відстрочкою платежу з оформленням векселя, за відкритим рахунком й у формі консигнації. Товарна позика в залежності від строків:

– короткострокова (до року);

– середньострокова (до 5 років);

– довгострокова (понад 5 років).

  1. Банківський переказ. Механізм розрахунків наступний: експортери відправляють замовнику рахунки та інші папери за поставлену продукцію. Платник подає до банку платіжне доручення на переказ коштів продавцю або кредитору.
  2. Інкасо (чисте або документарне). У цьому випадку операцію проводить банк від імені свого клієнта. У чистому інкасо у векселі або чеку вказується сума, яку боржник зобов’язується сплатити після закінчення строку. В документарному організація направляє імпортеру фінансові та товаросупровідні документи.

Строки розрахунків визначаються експортером та замовником, потім прописуються в договорі. З останніх новин продовжено строки розрахунків з 90 до 120 днів з моменту митного оформлення. Це означає, що ви зобов’язані впоратися із розрахунками за 4 місяці.

А якщо має місце перевищення строків розрахунку?

Відповідальність за перевищення строків при міжнародній торгівлі встановлюють суб’єкти ЗЕД при укладенні контракту. Що ж вас може очікувати? Прострочена оплата карається нарахуванням пені (від 0.3% суми виплати щодня), а після затримки виплат може накладатися штраф. Запобіжні заходи залежать від причини перевищення строків розрахунку і взаємовідносин між контрагентами.

Консультація про розрахунку за зовнішньоекономічними операціями від митного брокера

Бажаєте дізнатися більше про способи розрахунків при міжнародній торгівлі? Звертайтеся до мене за консультацією. Я доступно розповім вам про механізми роботи готівкового розрахунку, векселі та кредитування для суб’єктів ЗЕД, тонкощах митного оформлення. Допоможу вибрати підходящий варіант оплати для вашого контракту.

Пишіть або телефонуйте, я завжди на зв’язку!


Сподобалась стаття? Поділіться у соцмережах!