76050

Якщо Ви поставили за мету розширити бізнес і хочете експортувати товари з України за кордон, то варто відразу задуматися про економію витрат. Для ведення справ з найменшими витратами вам потрібно знати про квоти СОТ.

Як діють митні тарифи? Які товари можна вивозити в рамках квот? Цей матеріал відповість на поставлені питання.

Механізм дії тарифних квот СОТ

Тарифні квоти – це 2-х рівневий митний тариф, при якому встановлена кількість товару ввозиться за пільговою ставкою мита або оподатковується нею в звичайному розмірі. При перевищенні квоти вона збільшується.

Відмінність квоти від тарифу полягає в наступному: квота – кількісне обмеження на імпорт/експорт, тариф – встановлює вартість у вигляді мита на ввезення та вивезення. Головна економічна відмінність полягає в силі введених обмежень на імпорт і експорт. При введенні квоти держава залишається без прибутку. Коли вона застосовується замість мита, то кошти, які могли б піти в казну країни, дістаються власникам імпортних ліцензій.

На перший погляд тарифні квоти СОТ створюють обмеження, зменшуючи кількість експортованих товарів. Насправді квотування відкриває для продукції зарубіжний ринок. Тарифні квоти не скорочують загальну кількість продукції, яка продається за кордон. Експорт можливий в будь-якому обсязі, але при перевищенні ліміту за нього потрібно платити більше.

Які товари експортуються до ЄС в рамках тарифних квот?

12_mainБезмитні тарифні квоти на експорт з України в Євросоюз встановлені на 36 видів товарів:

– М’ясо: яловичина, свинина, баранина, м’ясо птиці та напівфабрикати з пташиного м’яса;

– Молочні продукти: молоко, вершки, згущене молоко, йогурти, сухе молоко і вершкове масло;

– Яйця і альбуміни;

– Мед, цукор і цукрові сиропи;

– Овес, кукурудза, ячмінна крупа, крохмаль.

Повний список тарифних квот для експорту в ЄС представлений на сайті Кабміну.

Що стосується точних цифр, то, наприклад, СОТ-квоти на м’ясо яловичини в країни Євросоюзу становлять 12 000 тонн/рік, свинини – 20 000 тонн, молока і молочних продуктів – 8 000 тонн.

Багатостороння торговельна система ГАТТ/СОТ – це потрібно знати!

ГАТТ – це генеральна угода з тарифів і торгівлі, частина багатосторонньої торговельної системи. Його суть полягає у взаємних торговельних поступках між державами-членами СОТ. Основний принцип ГАТТ – регулювання торгівлі за допомогою митних тарифів, а не кількісних обмежень.

Успішно вивезти продукцію з України без високих мит, паперової тяганини і штрафів вам допоможе митний брокер. Виконання трудомістких і юридично складних завдань по митному оформленню вантажів краще доручити професіоналові.

Митний брокер – ваш спокій при експорті!


Понравилась статья? Поделитесь в соцсетях!