Для ввезення в Україну товару з-за кордону потрібно сплатити обов’язкове мито на імпорт. У цій статті я розповім, як розрахувати мито на автомобіль та інші товари.

Митні платежі при ввезенні автомобіля в Україну

Припустимо, перед вами стоїть завдання: придбати для себе та доставити в Україну авто з Німеччини, Польщі, Литви чи іншої країни. В цьому випадку треба враховувати, що ввезення транспортного засобу з-за кордону передбачає кілька платежів:

– Ввізне мито;

– Акцизний збор;

– ПДВ.

Мито на імпорт (перший пункт) дорівнює 10% вартості авто, згідно із законом про Митний тариф України. Платіж для легкової машини за 10 000 $ складе 1 000 $. Для дизельних пасажирських автобусів з об’ємом двигуна понад 5 літрів – 20%. На електромобілі платіж не поширюється, він скасований Верховною Радою влітку 2016 року.

Акцизний збір залежить від дати випуску транспортного засобу, об’єму і типу двигуна. ПДВ дорівнює 20% суми акцизного збору, ввізного мита та митної вартості.

Ви можете використовувати калькулятор митних платежів в інтернеті, щоб підрахувати суму до оплати. Спеціальна програма врахує тип автомобіля і вік, його вартість за кордоном, а також тип та об’єм двигуна. Приміром, за дизельний Opel Zafira 2010 року випуску з двигуном 2.2 куб.см, придбаний за кордоном за 3,5 тисячі євро, доведеться заплатити при ввезенні приблизно 2 тисячі євро (з урахуванням пільгової ставки).

До результату калькулятора додається сертифікація авто – 70-100 євро і вартість митного оформлення.

Коротше кажучи, імпорт авто – задоволення не з дешевих. Але є і хороша новина. У липні 2016-го Верховна рада прийняла законопроект №3251 про зміну акцизів на авто, здешевив ввезення іномарок. Правда, за пільговою ставкою дозволено ввозити не більше одного автомобіля на рік на людину.

Платежі при ввезенні товарів з-за кордону

Митні платежі імпортної продукції розраховуються на основі ПДВ, акцизного збору, мита на ввезення та плати за зберігання продукції. Щоб підрахувати суму платежу для партії товару, можна скористатися ще однією спеціальною програмою – товарної версією митного калькулятора. Він видає результат на основі країни походження, валюти контракту та вартості товару. Тип продукції вказується у вигляді коду з Українського класифікатора товару ЗЕД.

100% вірний спосіб розрахунку платежів

Онлайн-калькулятор – це швидко і зручно, але не завжди точно. Можна розрахувати платіж з комп’ютера або телефону, однак цифри можуть виявитися невірними. Програма не врахує останні зміни в законах. Крім того, програма не оформить вам митну декларацію, не проведе облік у митниці суб’єкта ЗЕД та інші документи для імпорту. Точний розрахунок виконає тільки митний брокер, він же заповнить всю документацію і допоможе безболісно пройти процедуру оформлення.

Резюме

Щоб порахувати все правильно, потрібно серйозно вникнути в тему. Можна, звичайно, використовувати калькулятор митних платежів, але для 100% впевненості краще звернутися до професійного митного брокера.

Пишіть або телефонуйте, я завжди на зв’язку!


Сподобалась стаття? Поділиться в соцмережах!

Leave a Reply