Screenshot_4

 

Ворожа політика Російської Федерації стосовно України в останні роки істотно впливає на особливості роботи підприємців та компаній, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність.

Тому цілком закономірним і обґрунтованим стало рішення українського уряду продовжити заборону на ввезення деяких товарів з Росії і ввести нові правила імпорту. Щоб уникнути проблем при транспортуванні вантажу з сусідньої держави, давайте розбиратися, що можна ввозити, а що не можна, і як виглядає сучасний порядок імпорту.

Товари з Росії: що актуально в умовах ввезення

Screenshot_5

30 грудня 2015 го року Кабінет Міністрів опублікував перелік російських товарів, які не можна поставляти в нашу державу, а 20 січня 2016-го доповнив його новими позиціями. Серед заборонених вантажів – продукти харчування, хімічні речовини, алкогольні напої, сигарети і інші категорії предметів торгівлі. Також передбачений додатковий податок на авто з РФ. Розглянемо цей момент на прикладі ввезення автомобіля з Європи та з Росії. Якщо вартість авто з бензиновим двигуном об`ємом 2.0 складає 5000 $, рік виробництва 2015, у випадку ввезення з Європи витрати на митне оподаткування складуть 2362 $, з Росії -6247 $. 

Оскільки Росія виключила Україну із зони вільної торгівлі СНД, відбулася наступна закономірна дія з нашого боку: уряд України скасував нульову ставку на ввезення російських товарів. Тому тепер згідно із законодавством України на російські товарні позиції поширюється мито.

Що це означає на ділі?

Screenshot_6

Ввозити товари з Росії чи ні – вирішує, звичайно ж, кожен підприємець самостійно. Але тепер вони обкладаються максимальним митом, дозволеним СОТ. Залежно від виду імпортованого продукту, нова ставка становить від 0,5% до 10%.

Скільки будуть діяти нові митні правила України для вантажів з Росії – поки невідомо. Пам’ятайте, що санкції за порушення митного законодавства залишаються колишніми – штраф і конфіскація. Але навіть якщо ви імпортуєте дозволену продукцію, існує ризик того, що ваш вантаж буде неправильно класифікований. Але найгірше – залишити товари на кордоні і втратити гроші та репутацію підприємця.

Уникнути непорозумінь на митниці допоможе митний брокер. Я гарантую, що ви правильно зробите операцію і не втратите свої гроші. Довірте митне оформлення професіоналу, і тим самим позбавте себе від головного болю.


Сподобалась стаття? Поділіться в соцмережах!