аккредитация на таможне киев ценаДля співпраці із зарубіжними компаніями недостатньо укласти партнерський контракт і відкрити валютний рахунок у банку. Необхідно обов’язково зареєструватися в митниці як суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Це дасть вам право експортувати та імпортувати товари після проходження процедури митного оформлення.

Процедура реєстрації в митниці регламентована Наказом Міністерства фінансів України від 15-06-2015 року №552 «Про затвердження Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами».

Що таке оформлення реєстрації суб’єкта ЗЕД?

Зареєструватися у митниці – це значить стати володарем облікового номера учасника ЗЕД та виписки з Реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами з номерною печаткою, яку ставить митний інспектор. Щоб здійснити задумане, вам знадобиться зібрати певний перелік документів для акредитації на митниці та подати заяву за формою № 1-ЗЕД у відділення митниці за місцем знаходження суб’єкта.

Реєстрація в митниці учасника ЗЕД потрібна всім юридичним та фізичним особам-підприємцям, які планують експортувати та імпортувати вантажі, а також здійснювати інші операції з іноземними партнерами.

Важливо: інформація в заяві повинна відповідати даними державних реєстрів. В іншому випадку заява вам повернуть на доопрацювання – а це втрачений час.

Як довго триває процедура оформлення

аккредитация на таможне перечень документов

Порядок реєстрації учасника ЗЕД регулюється законодавством України, зокрема законом «Про зовнішньоекономічну діяльність». Якщо документи зібрані правильно, інспектор надасть вам обліковий номер не пізніше наступного робочого дня після подання необхідних паперів.

Досвідчений митний брокер прискорить цю процедуру і вас зареєструють протягом кількох годин. Згідно із законодавством, плата за видачу виписки митницею не стягується.

Складання заяви за формою № 1-ЗЕД та оформлення акредитації на митниці неможливі без надання митному брокеру:

  1. Підтвердження органів державної статистики про те, що ви внесено до Єдиного держреєстру підприємств і організацій України.
  2. Підтвердження з банку про те, що у вас є поточний гривневий та валютний рахунок.
  3. Копії ІПН, першої, другої сторінок паспорта та прописки керівника, також інших співробітників, які будуть уповноважені для роботи з митницею.

Повний пакет документів – одна з передумов успішної акредитації на митниці!


Сподобалася стаття? Поділіться в соцмережах!